Medycyna i zdrowie (1/2007)

Drodzy Czytelnicy!

Wszyscy lubimy ten rodzaj pozytywnej energii, która towarzyszy nam szczególnie wiosną. Wraz z mocniejszymi promieniami słonecznymi, przyroda budzi się do życia. Czas i na nas! Drugi kwartał roku to moment, gdy powinniśmy znaleźć więcej czasu na poprawę samopoczucia. Aby to osiągnąć wybierzmy się na długi spacer, a po nim zafundujmy sobie kilka chwil dla urody. Tematykę wiosennych zmian w naszym wyglądzie przedstawiamy w artykułach o pielęgnacji skóry i włosów oraz oczyszczaniu i odchudzaniu. Warto poświęcić czas urodzie, która po sezonie zimowym wymaga szczególnej uwagi, zwłaszcza jeśli można to robić bez wychodzenia z domu. Tym sposobem możemy zapewnić swojemu organizmowi chwilę wytchnienia. Jest to istotne w czasach, gdy na co dzień towarzyszą nam stres, pośpiech i intensywna praca zawodowa, przyczyniając się do powstawania wielu poważnych schorzeń. Polecamy w wolnej chwili artykuły o chorobie wrzodowej i cholesterolu oraz o idei suplementacji, która jest naszym sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Miłej lektury,

Redakcja

Skazani na wrzody?

Dolegliwość cywilizacyjna, towarzysząca ludziom aktywnym, żyjącym w biegu i ... niewłaściwie odżywiającym się. O przebiegu choroby i sposobach jej leczenia rozmawiamy z lekarzem medycyny Bartłomiejem Mazurkiem, który codziennie ma do czynienia z pacjentami cierpiącymi na tę dolegliwość.

więcej...

Cholesterol wróg czy przyjaciel?

Nie ma osoby, która by nie słyszała o cholesterolu. Od wielu lat media i lekarze przestrzegają przed tą substancją. Badanie poziomu cholesterolu we krwi jest jedną z podstawowych analiz zlecanych przez lekarzy różnych specjalizacji.

więcej...

Arktyczny korzeń syberyjski sekret

Arktyczny Korzeń - Rhodiola Rosea

Każdy stres objawia się fizycznie jako osłabienie odporności i deficyt energii. Manifestuje się zmęczeniem, zaburzeniami czynnościowymi i chorobami wielu układów. Tak naprawdę nie ma znaczenia co jest objawem stresu: wrzody, nadciśnienie, bezsenność, czy rak.

więcej...

Nowinki i ciekawostki

więcej...