Medycyna i zdrowie (3/2006)

Od Redakcji

Drodzy Czytelnicy,

Prezentujemy Państwu kolejne wydanie, tym razem podwójne (3,4/2006) naszego periodyku. Cieszymy się niezmiernie, że po raz kolejny możemy zagościć w Państwa domach. Mamy nadzieję, że i tym razem, każdy czytelnik znajdzie w naszym magazynie coś dla siebie. Jak zawsze cały zespół redakcyjny zrobił wszystko, aby lektura Medycyna i Zdrowia była zarówno przyjemna, jak i pouczająca. Propagowanie niekonwencjonalnych sposobów ochrony zdrowia stanowi nasz główny cel, który staramy się nieustannie realizować. Uważny czytelnik na pewno zauważy zmiany, jakie zaszły w naszym piśmie. W głównej mierze to Państwa zasługa. Wszystkie listy i wiadomości e-mail - nawet te krytyczne, są dla nas bardzo cenne. Dzięki nim możemy poznać Państwa opinię o naszym piśmie, udoskonalać jego zawartość i zwiększać jego atrakcyjność. Zapewniamy, że każdy list dokładnie czytamy. Stanowi on dla nas cenną wskazówkę, przy realizacji kolejnych numerów pisma. Współpraca z Państwem to dla nas czysta przyjemność. Mamy jednocześnie nadzieję, że coraz większe grono czytelników, zechce się z nami podzielić swoimi spostrzeżeniami, które przyczynią się do rozwoju naszego pisma. W bieżącym numerze staraliśmy się poruszyć wiele interesujących kwestii, związanych z ochroną zdrowia. Postanowiliśmy poruszyć te aspekty, które najczęściej pojawiały się w listach od Państwa. Wprowadziliśmy nowe rubryki, które mamy nadzieję spotkają się z ogólną aprobatą. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zgodnie z życzeniami zawartymi w kierowanej do nas korespondencji, począwszy od bieżącego numeru, załączamy dodatek specjalny. Jest to forma poradnika opracowanego przez naukowców Śląskiej Akademii Medycznej z myślą o naszych Czytelnikach. Zawiera cenne dla Państwa informacje: problem - przyczyna jego powstania - sposób leczenia. Ukazywać się będzie wraz z każdym następnym numerem. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby jak najbardziej urozmaicić nasze pismo. Jesteśmy przekonani, że zdrowie naszych czytelników ulegnie poprawie dzięki roślinom, minerałom i całej gamie naturalnych suplementów diety, o których piszemy w tym numerze. Nie zapominajmy o cennych darach natury, które są niezastąpionymi środkami stosowanymi od pokoleń w profilaktyce wielu chorób. Doceńmy to, co naturalne, zdrowe i pomocne! Dbajmy o własne ciało, umysł i dobre samopoczucie! Zapobiegajmy chorobom zanim pojawią się pierwsze objawy!

 

Życzymy przyjemnej lektury

Redakcja

Dobre tłuszcze? czy to możliwe?

Cedrus olej z orzechów cedrowych

Droga Alternatywna Medycyno! Piszę do Was, bo już sama nie wiem, co mam myśleć.

więcej...

Życie jest piękne, gdy zdrowo się odżywiasz

Cedrus Max

Stres – nasz wróg

więcej...

Ikona Zdrowia

Aleksander Ożarowski

W nowej rubryce „Ikona Zdrowia” chcielibyśmy Państwu przedstawić sylwetki osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju medycyny alternatywnej w Polsce i na świecie.

więcej...

Portugalski sposób na piękną sylwetkę

Zdrowa sylwetka, zdrowy wygląd, zdrowe ciało to marzenie każdego człowieka. Nie od dzisiaj wiadomo, że w organizmie musi być zachowana równowaga. Warunkuje ona prawidłowy rozwój człowieka.

więcej...