Medycyna i zdrowie (2/2005)

Od redakcji

Drodzy Czytelnicy, minęło już kilka miesięcy odkąd pierwszy numer „Alternatywnej Medycyny” trafił do Waszych domów. W tym czasie nieustannie pracowaliśmy nad kolejnym wydaniem naszej gazety, które w tej chwili właśnie czytacie. Dziękujemy za wszystkie listy, uwagi, ciepłe słowa, które nadeszły do naszej redakcji i liczymy na to, że będzie ich coraz więcej. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że „Alternatywna Medycyna” spotkała się z tak ciepłym przyjęciem i mamy nadzieję, że tak już pozostanie. Pragniemy tworzyć pismo, które pomaga czytelnikom dbać o zdrowie, pielęgnować je i cieszyć się nim przez długie lata. Jak wskazuje już sam tytuł naszej gazety, chcemy promować alternatywne metody leczenia, zioła, minerały, te preparaty naturalne, których działanie zostało udowodnione i wypróbowane. Każdy opisany przez nas specyfik jest bezpieczny dla zdrowia i otrzymany z naturalnych surowców najwyższej jakości. Nieustannie staramy się uatrakcyjniać zawartość naszej gazety, uwzględniając uwagi czytelników i najnowsze osiągnięcia medycyny naturalnej. W tym numerze zamieściliśmy kilka nowych rubryk, które mamy nadzieję spotkają się z Waszą aprobatą. Staramy się być na czasie, aby dostarczyć naszym czytelnikom najnowszą, aktualną wiedzę, która będzie im pomocna w dbaniu o własne zdrowie. Nie skupiamy się tylko na polskiej medycynie niekonwencjonalnej, chcemy przybliżać także osiągnięcia innych krajów w tej dziedzinie. Dokładny czytelnik zauważy, że niektóre opisane przez nas preparaty powstały na bazie tradycyjnych receptur rosyjskich, chińskich a nawet indonezyjskich. Nie możemy ograniczać się tylko do kilku ziół, które znały już nasze babki, bardzo ważne jest, aby czerpać wiedzę także z tradycji innych kultur. Z uwagi na fakt, że nadeszła już jesień, a z nią czas przeziębień, grypy i innych uciążliwych dolegliwości, lektura naszej gazety jest idealnym „środkiem zapobiegawczym”. Nie dajmy się chorobom, zapobiegajmy im i pamiętajmy, że o zdrowie trzeba dbać każdego dnia.

 

Redakcja

Dziękuję za uratowanie mojej skóry!

Aloes sok z z aloesu

Miesiąc po ukazaniu się pierwszego numeru „Alternatywnej Medycyny” do naszej redakcji przyszedł krótki list od młodej dziewczyny.

więcej...

Argilloterapia – uzdrawiająca moc glinki

Argiletz

Podróżnicy odwiedzający Wietnam zauważyli, ze ludność zamieszkująca ten egzotyczny kraj, przed pobraniem wody z rzeki bądź źródła, zawsze najpierw mąci ręką wodę.

więcej...

Niezawodny Leśny Doktor

Wielki uczony, odkrywca prątków gruźlicy – Robert Koch, zainteresowany był wpływem różnych preparatów na drobnoustroje chorobotwórcze. W swoich badaniach wykazał on, że związki zawarte w jodle działają zabójczo na bardzo niebezpieczne zarodniki bakterii wąglika.

więcej...

Antybiotyki tracą skuteczność

W wielu badaniach dotyczących największych osiągnięć medycyny XX wieku zarówno lekarze, jak i pacjenci najczęściej na pierwszym miejscu wymieniali zastosowanie antybiotyków. Związki te od momentu swojego odkrycia uratowały i nadal ratują życie milionów ludzi na całym świecie.

więcej...