Medycyna i zdrowie (1/2005)

Od Redakcji

Drodzy Czytelnicy,

oddajemy do Waszych rąk pierwszy numer nowego bezpłatnego kwartalnika "Alternatywna Medycyna". Chcemy na jego stronach przekazywać wiedzę o tym, jak funkcjonuje nasze ciało i na jakie dolegliwości cierpi. Przede wszystkim jednak chcielibyśmy rozmawiać z Wami o różnych sposobach przywracania zdrowia, ze szczególnym naciskiem na sposoby naturalne i przyjazne dla organizmu. Wiemy, jak bardzo ta wiedza jest potrzebna, szczególnie na naszym, polski podwórku, gdzie z jednej strony mało się mówi o zapobieganiu chorobom, a z drugiej ryzyko np. chorób serca, przewlekłych infekcji, czy chorób nowotworowych jest naprawdę wysokie. Zróbmy krok ku zdrowiu. Nie pozwólmy, aby choroby zabrały nam radość życia i przeszkodziły w realizacji marzeń. Chcielibyśmy zaproponować Wam świadome działanie w kierunku zapobiegania chorobom i wspomagania leczenia przy zastosowaniu sprawdzonych terapii naturalnych. Aby kurować się rozsądnie, potrzebujemy rzetelnej wiedzy, popartej doświadczeniem. Czerpiemy więc informacje z badań, opisów lekarskich i naukowych, książek o zdrowiu wydawanych na całym świecie. Chcemy również zaprosić do współpracy lekarzy, którzy oprócz medycyny konwencjonalnej, doceniają ziołolecznictwo i alternatywne terapie. Zachęcamy Was bardzo - czytajcie nasze czasopismo, dyskutujcie o poruszanych w nim tematach, przysyłajcie listy z opiniami i uwagami, opisujcie swoje doświadczenia z alternatywną medycyną. Wasz bagaż doświadczeń i Wasza wiedza są dla nas bardzo cenne.

 

Najważniejsze jest nasze wspólne zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Redakcja

Walcz z grypą i przeziębieniem

Olejek Pichtowy

Dobrze jest czerpać z mądrości naszych przodków i wykorzystywać dary natury, które zostały przecież stworzone specjalnie dla nas. Dlatego odwiedźmy na chwilę, w naszej wyobraźni, syberyjską tajgę i poznajmy jej sekrety.

więcej...

Czy olej cedrowy leczy?

Cedrus-olej z orzechów cedrowych

Są ludzie, którzy już wiedzą, jak pozbyć się swoich uciążliwych chorób. Jedną z takich osób jest Joanna. Poprosiliśmy Joannę, która przez 6 tygodni stosowała olej cedrowy, aby opisała swoje doświadczenia.

więcej...

Kiedy boli kręgosłup...

Czujesz ból pleców, nie możesz długo usiedzieć przy biurku, generalne porządki w domu kończysz, leżąc na łóżku i jęcząc w poduszkę? Coś trzeba w końcu z tym zrobić.

więcej...

Jesz aminokwasy, jesteś młody

Cedrus Max 150 g

Czy wiesz, że przyjmując odpowiednie suplementy diety, możesz poprawić sobie nastrój, pokonać zmęczenie, zrzucić nadmierne kilogramy, a nawet odmłodzić się o kilka lat?

więcej...