Medycyna i zdrowie (1/2015)

Młody jęczmień. Poczuj się jak młody bóg!

Wiele osób stara się osiągnąć zdrowy, szczupły wygląd stosując odpowiednią dietę. Nie wszyscy jednak wiedzą, że droga do szczupłej sylwetki na tym się nie kończy. Aby zdrowa dieta była maksymalnie skuteczna, potrzebne są kompleksowe działania. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele szkodliwych i toksycznych substancji, utrudniających odchudzanie, a nawet powodujących tycie dostaje się do naszego organizmu podczas najbardziej powszechnych codziennych czynności. W dzisiejszym świecie nie sposób się przed nimi obronić. Istnieje jednak młody jęczmień, który skutecznie inicjuje oczyszczanie organizmu i ułatwia odchudzanie. Zyskuje on coraz większą popularność wśród osób dbających o zdrową dietę oraz odchudzających się.

 

Młody jęczmień to roślina, której zielone młode pędy są zbierane po osiągnięciu około 30 centymetrów – wtedy posiadają one największe zapasy substancji odżywczych. Podczas kiełkowania ziarna wytwarzają mnóstwo składników zapewniających pędom odpowiedni rozwój. Zebrane pędy są suszone i sprzedawane w postaci kapsułek.

 

Młoda jęczmienna trawa stanowi bogactwo witamin i składników mineralnych. Jest źródłem witamin z grupy B, antyoksydantów (witaminy C i E, beta-karotenu), żelaza, magnezu, wapnia i cynku. W porównaniu z innymi roślinami, młody jęczmień jest bogaty w niezbędne aminokwasy, których nasz organizm nie potrafi sam wyprodukować. Ponadto łodygi jęczmienia zawierają naturalne hormony i chlorofil, który pomaga oczyścić wątrobę, usuwa pozostałości po lekach i unieszkodliwia toksyny. Chlorofil ma również działanie regenerujące, gdyż oczyszcza i zwiększa krzepliwość krwi, poprawia funkcjonowanie wątroby i tarczycy oraz odnawia tkanki. Wysoka zawartość chlorofilu sprzyja dodatkowo odkwaszeniu organizmu, zapewniając mu równowagę kwasowo-zasadową.

 

Młody jęczmień jest także źródłem rozpuszczalnego błonnika pokarmowego, który przyspiesza metabolizm tłuszczu w organizmie, zwiększa uczucie sytości i obniża stężenie cholesterolu we krwi. Występujący w młodym jęczmieniu błonnik nierozpuszczalny korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego, zapobiegając zaparciom i zmniejszając ryzyko wystąpienia nowotworu jelita grubego.

 

Dzięki silnym właściwościom przeciwutleniającym, młody jęczmień działa przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo i przeciwwirusowo. Bywa również stosowany wspomagająco przy zmianach skórnych, chorobach sercowo-naczyniowych i cukrzycy. Preparaty z tej cennej rośliny stanowią również błogosławieństwo dla urody, gdyż wzmacniają włosy, skórę i paznokcie.

 

Młody jęczmień stanowi jedno z najbogatszych źródeł chlorofilu, często nazywanego „żywą krwią” roślin. Podstawowa cząsteczka chlorofilu ma budowę niemal identyczną jak hemoglobina.

 

Do nabycia: TUTAJ

 

 

 

 

 

 

Nie tylko borelioza

więcej...

Sok z malin

Nie tylko dodatek do herbaty

więcej...

Niedoceniony skarb

więcej...

Odchudzanie zgodne z naturą

więcej...