Medycyna i zdrowie (1/2013)

DRODZY CZYTELNICY!

Chyba każdy z nas z radością wita pierwsze cieplejsze promienie wiosennego słońca, zwłaszcza, że miniona zima nie chciała odpuścić i okazała nam swoje prawdziwie surowe oblicze. To już na szczęście za nami. Z każdym pogodnym dniem budzimy się do życia i nabieramy witalności.

Ta pozytywna energia pomoże nam zgubić zbędne kilogramy i nieestetyczne fałdki, które często stają się niechcianą pamiątką po wielomiesięcznej zimie. Początek wiosny to również doskonały moment, aby więcej uwagi poświęcić skórze, włosom i paznokciom, które w tym okresie z całą pewnością wymagają troski. Niestety, wiosna przynieść może również osłabienie i spadek koncentracji, a także dolegliwości żołądkowe - to efekt dających znać o sobie wrzodów. Jeżeli choć jeden z powyższych tematów brzmi znajomo, polecamy lekturę nowego wydania. Podpowiemy, jak w zgodzie z naturą zażegnać męczące nas dolegliwości, tak by w doskonałym nastroju i zdrowiu wejść w ten najpiękniejszy okres roku.

SOK Z POKRZYWY - DLA ZDROWIA I URODY

Według jednej z zielarskich teorii wygląd rośliny wskazuje na jej działanie. Być może z tego powodu powszechnie występującą w naszym klimacie pokrzywę od wieków uważano na środek wspomagający porost włosów – na powierzchni jej liści z łatwością można dostrzec maleńkie i wiotkie, ale niezwykle gęste włoski. Dzisiaj sok z pokrzywy możemy stosować wiedząc, że wspiera on również działanie nerek, układu pokarmowego, krwionośnego i skóry.

więcej...

KOLAGEN MORSKI - KONDYCJA W KAŻDYM WIEKU

Kolagen jest rusztowaniem dla misternej konstrukcji naszej skóry – kiedy wraz z wiekiem zaczyna go brakować, traci ona elastyczność, gładkość, pojawiają się zmarszczki. Stosujemy więc kremy, które stworzono na jego bazie i wydajemy majątek na skomplikowane zabiegi z jego udziałem w gabinetach kosmetycznych. Warto jednak pamiętać, że kolagen to również budulec innego, nawet ważniejszego rusztowania.

więcej...

ODCHUDZANIE STAŁO SIĘ PROSTE

Panuje przekonanie, że myśl o konieczności zredukowania ilości zbędnych kilogramów pojawia się w naszych głowach głównie wiosną, kiedy wizja letniego urlopu staje się coraz bardziej wyraźna. Jeżeli jednak chcemy podejść do problemu racjonalnie i metodycznie, aby skutki żmudnych zabiegów utrzymać na dłużej, powinniśmy zabrać się do tego właśnie wtedy, kiedy nie śni się nam po nocach zbyt ciasne bikini. Takie podejście pozwala zadbać o czynniki decydujące o powodzeniu lub fiasku kuracji odchudzającej.

więcej...

SUPEROWOCE - ODPOWIEDŹ NATURY NA UBOGĄ ŻYWNOŚĆ

Lekarze i dietetycy prześcigają się w rekomendowaniu nam owoców jagodowych jako źródła witamin i związków mineralnych, których nie da się w menu właściwie niczym zastąpić, a których wartość dla naszego zdrowia powinno mierzyć się uncjami złota.

więcej...