Medycyna i zdrowie (2/2008)

Drodzy Czytelnicy!

Przed nami kolejne wyzwania: jesień i zima, czyli pory roku wymagające od naszego systemu immunologicznego zwiększonej pracy, abyśmy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem również wtedy, gdy temperatura i aura za oknem nie do końca sprzyjają naszemu organizmowi. Ważne, żeby pamiętać, że odporność to efekt regularnego wysiłku, na który składają się właściwa dieta, ruch oraz aktywność fizyczna. Zainteresowanych zapraszamy na redakcyjne strony. Znajdziecie na na nich również Państwo wskazówki jak dbać o układ ruchowy. Opisaliśmy zalety masażu, zachęcając jednocześnie do jego regularnego stosowania. Ważny punktem wydania stanowi tematyka szeroko rozumianej detoksykacji. Warto przed zimą poświęcić trochę czasu na oczyszczenie się z toksyn zanieczyszczających nasz organizm, łatwiej wtedy bowiem zwalczać infekcje, poprawiając jednocześnie swoje samopoczucie. Dbającym o właściwe odżywianie polecam włączenie do swojej diety probiotyki oraz uzupełnianie jej w dobroczynne kwasy tłuszczowe. Serdecznie zachęcamy do rozwiązywania krzyżówki, gdyż przygotowaliśmy w tym wydaniu bardzo atrakcyjne nagrody dla naszych Czytelników.

 

Redakcja

ALOES ACTIV napełni Cię życiem!

aloes activ alter medica

Żyjemy szybko i wygodnie. W luksusie cywilizacji mniej pracujemy fizycznie. Mimo to z wielu powodów mamy coraz mniej czasu – za to czujemy się częściej fizycznie, psychicznie wyczerpani. ALOES ACTIV, czyli sok z aloesu z ekstraktem żeńszenia to najnowszy produkt firmy Alter Medica, o który możesz pytać w aptece i sklepie zielarskim, gdy trafisz tam w poszukiwaniu czegoś , co „ postawi cię na nogi”.

więcej...

Natu-Pharm

natu-pharm, undosal, natupharm, alenoic

Laboratorium Farmaceutyczno-Kosmetyczne NATU-PHARM jest polską firmą specjalizującą się w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych do stóp, preparatów pielęgnacyjno- higienicznych oraz antybakteryjnych środków do utrzymania czystości, przeznaczonych głównie do stosowania w placówkach służby zdrowia i w aptekach.

więcej...

Probiotyki

actidigest biocol acti digest

Ludzie od wielu lat spożywają zsiadłe mleko, czy też produkty kwaszone wykorzystując ich dobroczynne działanie. Wiele naukowo-medycznych badań pozwoliło na wyizolowanie tych szczepów bakterii, które są odpowiedzialne za wytwarzanie substancji wpływających korzystnie na organizm gospodarza. Bakterie te wykorzystuje się w przemyśle spożywczym podczas produkcji mlecznych napojów fermentowanych, gdyż jest to ich naturalne środowisko. Należy jednak pamiętać , że nie każdy jogurt jest probiotykiem. Większość z n

więcej...

Dobroczynne kwasy tłuszczowe omega 3, 6, 9.

omega 3 6 9, biocol

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) to kwasy, które nie są syntezowane w organiźmie człowieka i muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Zalicza się do nich kwasy omega-3, omega-6, a także omega-9. Kwasy omega-3 i omega-6 należą do grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Wśród kwasów omega-3 wyróżnia się: - kwas eikozapentaenowy- EPA. Jego źródłem są ryby morskie(szprotki, tuńczyk, makrela, łosoś, sardynki, dorsz, śledź), a także kawior i owoce morza.

więcej...