Medycyna i zdrowie (2/2007)

Drodzy Czytelnicy!

Minęło lato. Brakuje nam słońca, wieczory stają się coraz dłuższe, a warunki pogodowe nie zachęcają do wyjścia choćby na krótki spacer. Więcej czasu możemy zatem przeznaczyć na lekturę. Polecamy szczególnie artykuły dotyczące profilaktyki prozdrowotnej. Jak wiadomo, jesienią należy szczególnie dbać o dobrą kondycję naszego organizmu. Czekają nas bowiem jeszcze chłodniejsze dni, a gdy nadejdzie zima musimy być w dobrej formie, by stawić czoła wirusom i bakteriom czyhającym na nas gdzie to tylko możliwe. Niestety często nasz osłabiony organizm, narażony na stres, szkodliwy wpływ papierosów i niezbyt sprzyjających czynników zewnętrznych odmawia posłuszeństwa, czego dowodem jest przeziębienie, czy skrajne wyczerpanie organizmu. Warto zatem przełamać niechęć do aktywności i trochę się poruszać. Wystarczy kilka regularnych ćwiczeń, aby pozostać w formie i utrzymać wypracowaną przez cały rok sylwetkę. Polecamy zestaw ćwiczeń, które pozwolą Wam, drodzy Czytelnicy, utrzymać kondycję, a w artykule o przeziębieniu znajdziecie Państwo również kilka sprawdzonych sposobów na zachowanie zdrowia w trudnym dla organizmu okresie jesiennym. Mamy nadzieję, że dzięki tym poradom przetrwacie Państwo zdrowo do bardziej sprzyjającej organizmowi wiosny, nie zapominając jednocześnie o tym, że po drodze czeka nas jeszcze najchłodniejsza pora roku- zima. Dlatego hartujmy nasz organizm, aby żaden wirus czy bakteria nie miały szans w starciu z naszym sytemem immunologicznym!

 

Redakcja

Wzmocnij swój organizm

Noni sok z noni 100 %

Sięgnij po noni, gdy potrzebujesz siły do działania, nauki, by wzmocnić organizm w czasie choroby i po jej zakończeniu! Z jadalnych owoców rośliny noni (Morinda citrifolia) otrzymywany jest sok, który utrzymuje organizm w stanie optymalnego zdrowia, a w czasie choroby daje mu siłę by ją pokonać. Sok noni jest zdrowym sokiem owocowym, zawierającym składniki odżywcze, budulcowe i energetyczne.

więcej...

Bakterie nasi sprzymierzeńcy

Sposób naszego żywienia w ciągu minionych kilkudziesięciu lat niekorzystnie się zmienił. W codziennej diecie często dominują produkty przetworzone, zawierające liczne substancje chemiczne, których dodatek ma przedłużać ich trwałość i maskować faktyczną jakość. Wadliwa dieta przyczynia się do narastających zachorowań m.in. na chorobę niedokrwienną serca, nadciśnienie tętnicze, miażdżycę, cukrzycę, osteoporozę, otyłość, dysfunkcję przewodu pokarmowego oraz zwiększenie się liczby przypadków zachorowań na choro

więcej...

Zapomnij o grypie i przeziębieniu

POZOSTAŃ W CIEPLE. Zimno czy ciepło nie są bezpośrednią przyczyną zaziębienia, jednak osłabiają układ odpornościowy. Pozstawanie w cieple, kiedy jestes zaziębiony lub chorujesz na grypę, umożliwia skoncentrowanie się układu immunologicznego na walce z chorobą. Rozmowa z Prof. Dr hab. Med. Michałem Wojtalikiem

więcej...

Trzymaj formę

Lato to czas, kiedy bardziej niż zwykle dbamy o siebie. Zazwyczaj wtedy udaje się nam poprawić kondycję, zrzucić parę kilogramów, czy też ogólnie usprawnić nasz organizm. Nadejście jesieni nie musi jednak oznaczać ograniczenia ruchu i spędzania popołudni, czy wieczorów w domu przed telewizorem. Nie pozwólmy, by letnie starania poszły na marne, a nasze dobre samopoczucie minęło wraz z przybraniem na wadze.

więcej...